Kartki świąteczne

Kartki świąteczne folk kartki świąteczne gwiazda folk choinka na ludowo gwiazdka świąteczna kartki ludowe folk święta ludowa kartka świąteczna szopka na ludowo łowickie wzory

Karty świąteczne folk z Łowicza inspirowane twórczością regionu łowickiego! To tradycyjna sztuka ludowa w oryginalnym wydaniu. Będąc w Łowiczu zainspiruj się folklorem i na święta Bożego Narodzenia wyślij rodzinie lub znajomym folk kartę z reprodukcją kolorowej wycinanki łowickiej. Najbardziej popularne są jednak ręcznie robione ludowe kartki świąteczne z wycinankami łowickimi wykonane w tradycyjny sposób - nożycami do strzyżenia owiec. Jest to bardzo stara metoda i trudna do nauczenia, jednak twórczynie ludowe wciąż stoją na straży tradycji i podtrzymują ją poprzez wierność najdawniejszym sposobom wykonania, przekazanych im przez matki i babcie.
Motywy ludowe na kartach nawiązują do łowickich Świąt Bożego Narodzenia. Piękne
ludowe wzory przedstawiające kwiaty z wycinanki, koguta łowickiego, tradycyjną skrzynię ludową, parę łowicką, ludowe stroje łowickie, szopkę Bożonarodzeniową, choinkę ubraną na ludowo czy Świętego Mikołaja przy folk choince to tylko kilka propozycji, które można zobaczyć na naszych świątecznych kartach ludowych.

Wycinanki łowickie znajdujące się na kartkach posiadają atest Krajowej Komisji Artystycznej i Etnograficznej Fundacji "CEPELIA" - Polska Sztuka i Rękodzieło w Warszawie.

© Wszelkie prawa zastrzeżone Folkstar.pl (2017)
Projekt i wykonanie: MDAsystems.pl

Nasza wirtyna używa plików cookies.

Polityka cookies