Mała chusta łowicka z haftowanymi różami - Folkstar.pl
 
MODA LUDOWA | RĘKODZIEŁO | HAFTY | CHUSTY HAFTOWANE

Mała chusta łowicka z haftowanymi różami

Mała chusta z pięknym tradycyjnym haftem łowickim.

Wzory na chuście to hafty wykonane przez twórczynię ludową tradycyjną techniką (ręcznie lub na maszynie typu singer - te hafty również są traktowane jak hafty ręczne przez Fundację "Cepelia").

Pierwsze kolorowe hafty łowickie swój początek mają w drugiej połowie XIX wieku. Do chwili obecnej przeszły wiele zmian począwszy od kaształtu i kolorystyki skończywszy na umiejscowieniu. Każdy haft jest wyjątkowy i niepowtarzalny, ponieważ nie da się idealnie powtórzyć tego samego wzoru, a każda twórczyni ludowa w inny sposób odwzorowuje mniejsze i większe kwiaty ogrodowe i polne. To obraz precyzji i dokładności w misternej pracy hafciarek.


Tradycyjnie chusty łowickie były noszone na głowie jako dopełnienie stroju ludowego. Obecnie chusty z haftem noszone są przez Panie narzucone na ramiona głównie do zwykłego stroju.

Chusta wykonana jest z delikatnej i zwiewnej tkaniny. Charakterystycznie zawiązywane w kształt koronki, tradycyjne długie frędzle wykonane są nićmi karina nadającymi delikatny połysk.

WYMIARY:
dł. krótszych boków: po ok. 100 cm,
dł. dłuższego boku: ok. 150 cm,
wysokość: ok. 72 cm.

Kup teraz:
249,00 PLN
Ilość: - +
Inne produkty w tej kategorii
© Wszelkie prawa zastrzeżone Folkstar.pl (2019)
Projekt i wykonanie: MDAsystems.pl

Nasza wirtyna używa plików cookies.

Polityka cookies