Książki

Książki
24h szybka wysyłka
24h szybka wysyłka
24h szybka wysyłka
24h szybka wysyłka
24h szybka wysyłka

Polska sztuka ludowa oraz tradycje i obyczaje przekazywane z pokolenia na pokolenie zaczynają powoli zanikać. Aby je poznać i zasięgnąć wielu ciekawych informacji z pierwotnych czasów potrzebne nam będą książki ludowePiękno polskiej sztuki ludowej i folkloru w prostej i barwnej formie. Książki informują o roli i miejscu folkloru posiadającego unikalną tradycję ludową. Tradycja ta jest żywo pielęgnowana w wielu regionach Polski, np.: na Kaszubach, Podhalu czy w Księstwie Łowickim.
W książkach o sztuce ludowej znajdziesz informacje o życiu dawnej wsi, obyczajach różnych grup etnograficznych, budownictwie wiejskim, strojach ludowych, urządzaniu wnętrza chałupy, zwyczajach i obrzędach dorocznych i rodzinnych, muzyce i wyrobach sztuki ludowej: tkactwie, kowalstwie, haftach, ceramice, malarstwie, rzeźbie i ozdobach papierowych, do których zalicza się m.in.: kwiaty i wycinanki. Kolorowe fotografie znajdujące się w książkach o folklorze obrazują różne zabytki bądź ciekawe zjawiska. Przybliżają ważne aspekty sztuki ludowej i zachodzące w niej zmiany.
Jeśli czytanie książek sprawia Ci przyjemność, a sztuka ludowa jest Tobie bardzo bliska musisz mieć którąś z naszych książek ludowych

© Wszelkie prawa zastrzeżone Folkstar.pl (2017)
Projekt i wykonanie: MDAsystems.pl

Nasza wirtyna używa plików cookies.

Polityka cookies