Igielniki ludowe. Na igły folk. - Folkstar.pl
 

Igielniki ludowe. Na igły folk.

Igielniki aksamitne poduszeczki ręcznie haftowane Haft ręczny łowicki na igielnikach Igielniki - aksamitne serca ręcznie haftowane Folkstar

Igielniki, ręcznie szyte i ręcznie haftowane. Piękne serduszka łowickie mogą posłużyć jako poduszka na szpilki i igły, w celu zachowania ich w porządku, jako dekoracja domu, gdyż można je powiesić na ścianie oraz jako drobny i miły folk upominek dla znajomych. Miękka poduszeczka na igły w kształcie serduszka wykonana z aksamitu i ozdabiona haftem łowickim, który przedstawia tradycyjne ludowe wzory kwiatowe: róże łowickie.
Motywy ludowe na serduszkach aksamitnych wykonane są
haftem płaskim oraz haftem koralikowym. Haft koralikowy wykonywany jest przez nieliczne twórczynie ludowe z okolic Łowicza, ze względu na uciążliwość wykonania. Jest to praca wymagająca bardzo dużej dokładności, precyzji, a przede wszystkim cierpliwości. Wyszycia koralikowe haftowane są z kolorowych paciorków, w bujnym, kwiatowym i wielokolorowym układzie, wzbogaconym o lśniące szkło i wypukłość ozdoby.
Zdobienia na igielnikach zostały wykonane ręcznie i posiadają atest Krajowej Komisji Artystycznej i Etnograficznej Fundacji „Cepelia” - Polska Sztuka i Rękodzieło w Warszawie. 

© Wszelkie prawa zastrzeżone Folkstar.pl (2019)
Projekt i wykonanie: MDAsystems.pl

Nasza wirtyna używa plików cookies.

Polityka cookies